Woda deszczowa może być wykorzystana do takich czynności jak mycie samochodu. Oczywiście aby efekt takiego mycia był odpowiedni to woda musi być odpowiednio przefiltrowana, tak aby nie zawierała pyłków, czy innych zanieczyszczeń. W sytuacji, gdy woda deszczowa zawierała by zanieczyszczenia to występowało by ryzyko uszkodzenia lakieru mytego samochodu
Ponieważ do mycia zwykle wykorzystuje się różnego rodzaju środki chemiczne, dlatego jeśli będziemy chcieli wykorzystywać do tego celu wodę deszczową, to powinniśmy zadbać o wykonanie odwodnień (tak aby woda po myciu samochodu nie spływała na ulicę lub w miejsca do tego niepożądane). W szczególności aby chemia zawarta w środkach chemicznych nie przedostawała się bezpośrednio do gruntu (z którego bardzo łatwo może zanieczyścić wody gruntowe).
Dlatego miejsce przeznaczone do mycia samochodu powinno spełniać określone wymagania, czyli aby chemikalia oraz brud z myjni nie przedostawały się do wód gruntowych Minimalnym wymaganiem jest aby powierzchnia myjni była szczelna oraz aby woda po myciu samochodu całkowicie spływała do kanalizacji
Dlatego w przypadku mycia samochodu jedną z opcji jest, aby przy myciu samochodu zupełnie zrezygnować z używania środków chemicznych.
Instalacja wody opadowej przeznaczona do mycia samochodów może być podłączona do pompy obiegowej, umieszczonej w zbiorniku (względnie pompy ssącej). Z drugiej strony mycie samochodu może być realizowane ręcznie (gąbką i wiaderkiem) – zasadnicza różnica tych dwóch metod to koszty.
Tym samym woda deszczowa odpowiednio przefiltrowana może być również wykorzystana na profesjonalnych myjniach znajdujących się na ulicach polskich miast.