Kalkulatory wykorzystania wody

13 września, 2020   /   byadmin  / Categories :  
Kalkulator pomp
Kalkulator doboru  pompy wodnej w instalacji nawadniającej.. Prawidłowo dobrana pompa wody to podstawa każdego systemu wykorzystującego wodę deszczową. Odległość do pompy, czy ilość złączek, filtrów i innych elementów obniżających ciśnienie wody będzie miało wpływ na skuteczność pracy instalacji przesyłającej wodę deszczową.

Kalkulator pomp wodnych

Kalkulator instalacji do ogrzewania wody

 

 

 

Kalkulator instalacji ogrzewania wody służy do obliczania konfiguracji instalacji fotowoltaicznej służącej do ogrzewania wody (bez przekształcania energii). Oczywiście dobranie instalacji fotowoltaicznej jest bardzo trudne, z uwagi na różne uzyski energii z fotowoltaiki, występujące w okresach letnim, wiosennym i zimowym. Dlatego przy dużych różnicach (różnicy wartości Pmin i Pmax), najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie instalacji hybrydowej.

Ogrzewanie wody za pomocą PV
Kalkulator H2O
Kalkulator opłacalności budowy instalacji retencyjnej. Wykorzystanie wody opadowej to nie tylko oszczędności szczególnie widoczne w okresie letnim, kiedy możemy wykorzystać wodę opadową do podlewania przydomowego ogrodu. Ale z drugiej strony to również poprawa sytuacji hydrologicznej Polski (zamiast wysyłać wodę do kanalizacji, która następnie za pośrednictwem systemu rzek ostatecznie trafia do morza).

Kalkulator H2O

Kalkulator opadow
Kalkulator opadów w Polsce. Kalkulator na podstawie lokalizacji/wielkości opadów w Polsce umożliwia określenie wielkości  zbiornika na deszczówkę, który będzie w stanie przyjąć wodę opadową na przestrzeni całego roku.

 

 

 

 

Kalkulator opady

Kalkulator zbiorników

Kalkulator pojemności zbiorników na wodę opadową. Kalkulator umożliwia obliczenie wymiarów zbiorników na deszczówkę wykonanych z tworzyw sztucznych i mających kształt walca. W zależności od zapotrzebowania na wodę deszczową, możemy dowolnie dobrać do niego średnicę zbiornika, w której będzie zbierana woda opadowa.

Kalkulator zbiorników

 

  • Follow us:

You may also like


Woda pitna

Skład wody opadowej zależy od czystości powietrza, które napotyka podczas opadania i charakteryzuje się dużą zawartością gazów (tlenu, azotu, dwutlenku węgla) oraz od miejsca jej poboru (zbierana bezpośrednio do zbiornika wody opadowej lub z powierzchni ziemi). Woda opadowa może zawierać liczne substancje rozpuszczone (np. tlen, azot, dwutlenek węgla) oraz nierozpuszczone (m.in. pyły, sadze, mikroorganizmy, pyłki […]

read more

24 listopada, 2020   /   by admin   /   , , ,

Podatek od deszczu

Podatek od deszczu

Podatek od betonu, to inna nazwa podatku dla obiektów które nie będą posiadały instalacji retencyjnych. Podatek od deszczu płaci się za zabudowanie nieruchomości, co skutkuje zmniejszaniem obszaru naturalnej retencji wody. Aktualnie podatek od deszczu płacony jest przez właścicieli działek o powierzchni ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych, zabudowanych w co najmniej 70 proc. Jednakże planowane jest […]

read more